Imprezy firmowe - po co je organizować?

Imprezy firmowe - po co je organizować?

Imprezy firmowe w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne w niemal wszystkich firmach. To, co kiedyś zarezerwowane było jedynie dla wielkich korporacji, dzisiaj z powodzeniem stosują również małe przedsiębiorstwa. Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jakie korzyści płyną z dobrze zorganizowanej imprezy firmowej. Nie jesteś przekonany? Sprawdź, co twojej firmie mogą dać imprezy firmowe http://www.everal.pl/gry-integracyjne/ organizowane cyklicznie lub na specjalne okazje!


Imprezy firmowe to nie tylko zabawa, a tak niestety postrzegane są przez wielu ludzi. Oczywiście, zabawa jest ich naturalną częścią, jednak imprezy firmowe to także szereg innych korzyści, które z pewnością odczuje firma, które zdecyduje się na ich organizację u siebie. Zresztą, nie można też bagatelizować samej zabawy - każdemu jest ona potrzebna, by na chwilę oderwać się od codzienności. Co jeszcze dają imprezy firmowe?


Imprezy firmowe - czy warto w nie inwestować?


INTEGRACJA ZESPOŁU


Dobrze zorganizowana i poprowadzona impreza firmowa to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do tego, by zintegrować zespół. Jeśli pracują ze sobą osoby dobrze się znające, znacznie lepiej się dogadują, nie rywalizując ze sobą, a raczej wykorzystując swoje mocne strony w pracy zespołowej. Imprezy firmowe to doskonała okazja do tego, by lepiej poznać siebie nawzajem. Warto łączyć je ze szkoleniami - one także powinny być ukierunkowane na dobre poznanie swoich możliwości.


NAGRODA DLA PRACOWNIKÓW


Nie od dzisiaj wiadomo, że doceniony pracownik pracuje za dwóch. Kiedy widzi, że szef docenia jego wysiłek w pracę, czuje motywację, by się rozwijać, a przynajmniej utrzymać dotychczasowy poziom swoich działań. Imprezy firmowe zorganizowane z okazji zamknięcia dużego projektu to doskonały sposób, by nagrodzić pracowników w naturalny sposób.


REDUKCJA STRESY I ZMĘCZENIA


Imprezy firmowe są bardzo ważne dla pracowników wyższego szczebla lub tych, którzy na co dzień mierzą się z pracą pod presją czasu. Jeśli na co dzień narażeni są na duży stres, tracą ochotę do pracy oraz podupadają na zdrowiu, co znacząco zmniejsza ich możliwości i z punktu widzenia pracodawcy oznacza mniejszą efektywność. Pamiętaj, że imprezy firmowe wcale nie muszą być organizowane w klubach - inną ich formą, która z pewnością znacząco rozluźni zestresowanych pracowników, może być wspólny wyjazd do hotelu, w którym pracownicy będą mogli skorzystać ze stresy SPA. Masaże, sauna, relaks.. Kto o tym nie marzy?


ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW


Na szczęście nadeszły czasy, w których pracodawcy rozumieją, że tzw. pr wewnętrzny w przedsiębiorstwie ma ogromne znaczenie dla jego efektywności. Jedną z możliwości poprawy stosunków między pracownikami są właśnie imprezy integracyjne. Na neutralnym gruncie i w stosunkowo miłej atmosferze znacznie łatwiej jest zakopać wojenny topór, który przecież może pojawić się nawet w najlepszym zespole. Jeśli dostrzegasz jakieś kryzysy wśród swoich pracowników - zdecydowanie postaw na imprezy firmowe organizowane przez profesjonalną agencję eventową.


PODNOSZENIE KWALIFIKACJI


Imprezy firmowe połączone ze szkoleniami dla pracowników zawsze będą dobrym pomysłem - zrelaksowani pracownicy będą znacznie lepiej przyjmowali nawet najtrudniejsze zagadnienia. W dobrym humorze jesteśmy w stanie nauczyć się znacznie więcej niż podczas suchego szkolenia, w czasie którego jedyną rozrywką są walki o ciastka w czasie przerwy.